Model.Title

TADD’lı Sohbetler’in bu ayki konuğu TİKA Başkanı Serkan Kayalar oldu.

Tüm Afrika’nın Dostları Derneği’nin her ay düzenlemiş olduğu TADD’lı Sohbetler’in bu ayki konuğu TİKA Başkanı Serkan Kayalar oldu. Başkan Kayalar konferans öncesinde Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan’ı ziyaret etti. Fatih Merkez Kütüphanesi’ni de gezen Başkan Kayalar öğrencilerle sohbet etti ve sıcak çorba içti.  

Sunuculuğunu İbrahim Bedir’in yaptığı TADD’lı Sohbetler, TADD Başkanı Dr. Bilgehan Güntekin’in konuşmasıyla başladı. 

Başkan Kayalar TİKA’nın dünya genelindeki faaliyetlerinin yanı sıra Afrika ülkelerine olan desteklerinden bahsetti. Konferans öncesinde Afrika’ya giden fotoğraf sanatçılarının objektifinden “Afrika’nın bilinmeyenleri” konu başlıklı fotoğraf sergisi yapıldı.

 

Konferansa Türkiye Gazetesi Yayın Koordinatörü Yücel Koç, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, İbn Haldun Üniversitesi Öğretim Görevlisi Cem Kıvırcık, Yapımcı ve Sunucu Derya Uğur Öner, Yapımcı ve Sunucu Raşit Ağzıkara, Twitter Fenomeni Bilal İşgören, iş adamlarının yanı sıra sağlık çalışanları ve Afrikalı öğrenciler katıldı.

 

https://www.youtube.com/watch?v=e_WJRLCt_uY